Magyar Innovációs Techschow: közel 90 új Neumann

Vértes János Andor, 2011. április 12. 13:45

A Mobilitás és Multimédia Klaszterhez a "Keressük magyarország új Neumannjait" című felhívásra alig egy hónap alatt 86 darab pályázat érkezett be határidőre. A pályázatok 1/3-a magánszemélyektől, azaz feltalálóktól, kutatóktól, lelkes innovátoroktól érkezett, a 2/3 pedig többségében kisvállalkozásoktól jött. A vidék a pályázatok ötödénél dominált, jellemzően Debrecenről, Pécsről, Miskolcról és Szegedről küldtek be anyagokat, azokról a helyekről, ahol van vmilyen ICT alapú felsőoktatási képzés és tudásközpont.

A beérkezett pályázatok fele az e- és m-egészség, a zöld gazdaság és a kreatív gazdaság témakörökből kerültek ki.

A pályázatok 1/3-a webes alkalmazás, másik 1/3-a ICT-vel kapcsolatos hardverfejlesztés, 1/4-e pedig mobilalkalmazás.

A pályázók között több olyan is van, amelybe frissen fektettek be kockázati tőkét, vagy üzleti angyal szállt be az elmúlt 12 hónapban.

A prototípusok, friss termékek 1/3-a pedig az elmúlt 1-2 évben jelentős nemzetközi vagy hazai elismerést is szerzett.

A beérkezett pályaműveknek nem egészen a negyede, 21 innováció kap lehetőséget arra, hogy  2011. május 17-18-án a Millenáris Parkban azon a Magyar Innovációs TechShow kiállításon mutatkozzon be, amelyet az idén a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium és a Mobilitás és Multimédia Klaszter szakmai együttműködés keretében rendez meg.

Kulcsszavak: MMKlaszter innováció

hirek.com ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Érettségi-para szülőként? HR szakértői tippek következnek!

Elindult a 2024-es érettségi szezon: országszerte 1161 helyszínen várhatóan több mint 112 700 középiskolás érettségizik. Ez az időszak legalább olyan megterhelő és kihívásokkal teli a szülők számára, mint a diákoknak, hiszen a gyermekük jövőjéről van szó, és az érettségin nyújtott teljesítményen sok múlhat. Rengeteg a kérdés: felveszik a gyermeküket a kívánt szakra? Mi lesz, ha nem nyer felvételt, vagy meggondolja magát időközben és egy másik irányba szeretne menni? Egyáltalán mi történik, ha mégsem úgy alakul minden, ahogyan azt a gyermek és a szülő eltervezte? Most ezekre az eshetőségekre hívja fel a figyelmet és ad néhány szakértői tippet a Mind-Diák Szövetkezet vezetője, Göbl Róbert.

2024. május 6. 13:14

Növényvédelmi drónpilótaképzést indít a Széchenyi-egyetem, az ABZ Drone és a CloudIA

A Széchenyi István Egyetem, az ABZ Drone Kft. és a Cloud for Intelligent Airplace Zrt. (CloudIA) együttműködési megállapodást kötöttek, amelynek keretében növényvédelmi drónpilóta-képzést indítanak, először május végén. Az oktatás az Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Karon valósul meg, elérhetővé téve a legmagasabb szintű drónképzést a régió szakemberei számára.

2024. május 6. 11:50

Mitől lesz okos a jövő hálózata

A jövőben a megújuló energiaforrások arányát növelnék a legtöbben, 2030-ra pedig a digitalizáció és az energiaellátás zöldülése a legmarkánsabban megmutatkozó igény - derül ki az E.ON Hungária Csoport reprezentatív kutatásából. A vállalatcsoport felkészülve a jövő kihívásaira, az elkövetkező években 1 milliárd eurót tervez költeni áramhálózatának fejlesztésére Magyarországon és folyamatosan keresi és alkalmazza azokat a megújuló energia használatát segítő innovatív eszközöket, amelyek a hálózat stabilitását és rugalmasságát szolgálják.

2024. május 6. 10:26

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55