MI-alapú energetikai szolgáltatással lép piacra az eNET

forrás: Prím Online, 2020. február 19. 13:17

Az eNET Adatbányászati és inkubációs üzletágának Electrigence nevű innovatív adatautomatizálási szolgáltatása új perspektívát kínál az európai villamosenergia-piac szereplőinek.

Az Electrigence Big Data és AI technológiákon alapuló, testreszabható döntéstámogató eszköz olyan villamosenergia-társaságok számára készült, mint a közüzemeltetők, az átviteli rendszerüzemeltetők vagy a villamosenergia kis- és nagykereskedők. Az alkalmazás alapfunkciója az energiaárak előrejelzése, illetve a piaci szereplők számára érteket képviselő és árbefolyásoló tényezők, például meteorológiai változók monitorozása és prognosztizálása.

 

 

A magyar fejlesztésű alkalmazás az időigényes manuális adatgyűjtés és az adatforrások hitelességének problémájára egyszerre kínál megoldást azáltal, hogy több ezer ellenőrzött prémium adatforrásból gyűjt adatokat valós időben. Ennek köszönhetően a felhasználók sokkal gyorsabban és sokkal tisztább képet kapnak a villamosenergia-árak alakulásáról. Az Electrigence terméket és szolgáltatást az eNET Csoport Adatbányászati és inkubációs üzletága fejlesztette.

 

„Az energetikai rendszerek decentralizálódása, a megújulók térnyerése és a fogyasztói szokások átalakulása nyomán számos kihívással kell szembenézniük az energiaipari vállalatoknak, ezért egyre meghatározóbbá válik, hogy milyen mértékben képesek a rendelkezésükre álló strukturálatlan adatmennyiséget üzleti céljaikra felhasználni. Az eNET Adatbányászati és inkubációs üzletágának innovatív technológiákon alapuló megoldásaival lehetővé teszi a szegmens számára a digitalizációban rejlő lehetőségek kihasználását” – mondta el Koplányi Krisztián, az eNET Csoport ügyvezető igazgatója.

 

A nagy mennyiségű adatfeldolgozáson, mesterséges intelligencián, automatizáción és a dolgok internetjén alapuló technológiákat ma már nem csak a kereskedelemben, a világítástechnikában, az épületgazdálkodásban vagy az okosotthonokban alkalmazzák, de az energiaágazat is kezdi az ezekben rejlő lehetőségeket felhasználni. Az Electrigence alkalmazást kifejezetten az európai piacra fejlesztették, az értékesítés fókusza elsősorban az Egyesült Királyság, Németország, Ausztria, Hollandia, Belgium, Olaszország, Horvátország, Szerbia és Bosznia-Hercegovina. Magyarországon a Magyar Villamos Művek Zrt. már használja a megoldást.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Stratégiai összefogás az AWS és a Deloitte közt

Több éves, átfogó, stratégiai együttműködésbe kezdett a világ legnagyobb vezetési tanácsadó cége, a Deloitte, valamint a világ legnagyobb nyilvános felhőszolgáltatója, az Amazon Web Services (AWS). A kooperációjuk célja, hogy felgyorsítsák a vállalatok digitális transzformációját, az üzleti műveleteik felhőbe terelésével felkészítsék őket az egyre élesedő versenyre, valamint maximalizálják számukra a felhőalapú technológia üzleti előnyeit. 

2024. május 2. 16:07

Cégmarketing trendek – 2024. Legyünk jelen egyszerre mindenhol!

Legyünk ott mindenhol! Ez a jelszava mostanában a cégeknek. Mindenütt látszódni, hallatszódni kell, hogy a nagy kommunikációs zajban észrevegyenek. A PP Konferenciaközpont és a BKIK „Cégmarketing trendek – 2024 Legyünk jelen egyszerre mindenhol!” című, május 30-án megrendezendő hibrid konferenciájának előadói választ adnak arra, hogy hogyan juttassuk el üzeneteinket a vevőinknek a rendkívül felpörgetett, zajos online és offline térben 2024-ben.

2024. május 2. 12:59

Elkészült az egyedülálló hazai AI-kutatás

A mesterséges intelligencia térnyerése egyaránt kelt izgalmat és aggodalmat a cégvezetők körében. Vajon mekkora tudással rendelkeznek a mindent elsöprő technológiával kapcsolatban? Elkészült Magyarország átfogó AI&Leadership kutatása, hogy hiteles- és valós képet kapjanak egymásról is a vállalatirányítók.

2024. május 2. 11:36

Együttműködési megállapodást kötött a magyar kormány, a Yettel és a CETIN

A magyarországi digitalizáció fejlesztését szolgáló együttműködést közös nyilatkozatban erősítette meg a kormány, a Yettel Magyarország Zrt. és a távközlési infrastruktúraszolgáltató CETIN Hungary Zrt. A megállapodásban foglaltak szerint a vállalatok 2024-2028 között legalább 72 milliárd forint értékű mobil hálózatfejlesztési beruházást hajtanak végre.

2024. május 2. 09:55

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55

A csevegőprogramokat vizsgálta az NMHH

2024. április 2. 13:14