Technológia és geológia kéz a kézben

forrás: Prím Online, 2018. május 3. 14:15

A MOL Csoport a Cisco Unified Computing System (Cisco UCS) technológiáját választotta innovatív, távoli 3D vizualizációs infrastruktúrájához.

A MOL Landmark DecisionSpace Geosciences 10ep (DSG) alkalmazás alapvetően az olaj- és gázlelőhelyek kutatását, feltérképezését szolgálja, valamint a földfelszín alatt található olaj- és gázkészletek modellezését teszi lehetővé. A Cisco UCS ehhez az alkalmazáshoz biztosítja az adatközponti hátteret. 

 

A Landmark DSG alkalmazás új verziója integrált munkafolyamatokat, a munkacsoportok közötti együttműködést, jobb adatkezelést és felhasználói élményt kínál, ugyanakkor a szoftver működéséhez nagy teljesítményű hardverpark és hálózati alapok szükségesek. A távoli 3D virtualizáció hasonló a központi szerver és vékonykliens technológiákhoz, azonban itt a szerver oldalon erős grafikai processzorokra (GPU - Graphics Processing Units) van szükség a 3 dimenziós adatok feldolgozásához. Ennek következtében nincs szükség nagy értékű dedikált grafikus munkaállomásokra, a felhasználók bármilyen - grafikus képességekkel nem rendelkező - klienssel, akár laptoppal, tablettel is meg tudják jeleníteni a nagy felbontású 3D-s képinformációkat.

 

 

A rendelkezésre álló idő- és költségkeret alapján a MOL egy új, távoli 3D vizualizációs infrastruktúra kiépítése mellett döntött a hagyományos, helyi grafikus munkaállomás alapú megoldás helyett. Bár több élvonalbeli 3D Virtual Desktop Infrastruktúra (VDI) megoldás létezik a piacon, a MOL végül a Linux Terminal Serverre építve, 3D grafikával, nagy teljesítményű Cisco szerverekkel, és speciális 3D-s távoli asztali virtualizációs szoftverekkel (NICE DCV) alakította ki az új infrastruktúrát.

 

"Nem előre csomagolt IT megoldást kerestünk. Olyan technológiai partnerrel akartunk dolgozni, akivel folyamatosan együttműködve haladhatunk előre a geotechnológiai rendszereink fejlesztésében." – mondta Jagtar Singh, a MOL Nyrt. E&P IT infrastruktúra mérnöke. 

 

A fejlesztés adatközponti hátterét a Cisco UCS technológiája adta, amely az első, teljes mértékben szoftver alapú szerver megoldás (Software Defined Computing) a piacon. A Cisco UCS egyedülálló módon közös platformon egyesíti a szerverparkot, és a LAN (Local Area Network) illetve SAN (Storage Area Network) hálózati funkciókat. Előnyei közé tartozik az egyszerűsített architektúra, az adatközponti komponensek integrált kezelése, az egyszerűbb kábelezés, valamint az ezekből adódó alacsony energiafogyasztás. Az UCS platformot választó szervezetek többsége a MOL-hoz hasonló problémákkal küzd: az adatmennyiség és a szerverek mérete növekszik, miközben igyekeznek csökkenteni az üzemeltetési költségeket és fenntartani a skálázhatóságot. A Cisco megoldása képes kiszolgálni ezeket az igényeket. Az infrastruktúra szilárd alapot ad a fejlesztéssel kapcsolatos jövőbeni tervekhez, amelyek között a különféle platformok közötti egyszerű átjárhatóság (asztali számítógépek, vékony kliensek, mobil és táblagépek), illetve a munka helyszínétől független WAN elérhetőség is szerepel.

 

A Landmark geológiai alkalmazás infrastruktúráját a MOL a Cisco UCS megoldásaival, az Nvidia grafikus processzoraival, illetve a Dimension Data közreműködésével alakította ki.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Elmaradnak a nemzetközi átlagtól automatizálás és AI terén a magyar cégek

A vállalatok többsége digitálisan még éretlen, ha a HR folyamatok automatizációjáról van szó – derült ki egy friss felmérésből. A munkavállalók azonban korántsem tartanak annyira az AI előretörésétől, mint gondolnánk: mindössze tíz százalékuk gondolja azt, hogy a mesterséges intelligencia ténylegesen veszélyeztetné az állását. A kutatás arra a kérdésre kereste a választ, hogy a technológia gyors ütemű változása mellett mire számíthatnak az álláskeresők, a munkavállalók és a munkaadók a közeljövőben. 

2024. május 6. 18:10

Növényvédelmi drónpilótaképzést indít a Széchenyi-egyetem, az ABZ Drone és a CloudIA

A Széchenyi István Egyetem, az ABZ Drone Kft. és a Cloud for Intelligent Airplace Zrt. (CloudIA) együttműködési megállapodást kötöttek, amelynek keretében növényvédelmi drónpilóta-képzést indítanak, először május végén. Az oktatás az Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Karon valósul meg, elérhetővé téve a legmagasabb szintű drónképzést a régió szakemberei számára.

2024. május 6. 11:50

Mitől lesz okos a jövő hálózata

A jövőben a megújuló energiaforrások arányát növelnék a legtöbben, 2030-ra pedig a digitalizáció és az energiaellátás zöldülése a legmarkánsabban megmutatkozó igény - derül ki az E.ON Hungária Csoport reprezentatív kutatásából. A vállalatcsoport felkészülve a jövő kihívásaira, az elkövetkező években 1 milliárd eurót tervez költeni áramhálózatának fejlesztésére Magyarországon és folyamatosan keresi és alkalmazza azokat a megújuló energia használatát segítő innovatív eszközöket, amelyek a hálózat stabilitását és rugalmasságát szolgálják.

2024. május 6. 10:26

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55