Adattárolás új alapokon a SUSE-tól

forrás: Prím Online, 2015. március 19. 14:41

A NetIQ Novell SUSE Magyarországi Képviselet bejelentette, hogy elérhetővé vált a SUSE Enterprise Storage. A szoftveralapú tárolási megoldás elkülöníti a tároláskezelést és tárolásvirtualizációt a fizikai hardvertől, ezáltal lehetővé teszi a szervezetek számára, hogy költséghatékony és nagymértékben méretezhető tárolórendszert építhessenek ki általánosan elérhető szerverekre és lemezmeghajtókra építve. A piaci szereplők és elemzők komoly jövőt jósolnak az ilyen jellegű, software-defined storage termékeknek.

A software-defined storage megoldások elkülönítik a tároláskezelést és tárolásvirtualizációt a fizikai tároló hardvertől. Ezáltal a hardverek egyszerűen, az alkalmazások működésének megzavarása nélkül cserélhetők és bővíthetők, így az ügyfelek mindig egyszerűen és rugalmasan választhatják ki a számukra éppen optimális tárolórendszereket. Az ilyen jellegű termékek képesek integráltan kezelni a meglévő és az infrastruktúrába újonnan beillesztett hardvereken tárolt adatokat. Ennek köszönhetően megszűnik a szállítóktól való függés, a vállalatoknak pedig nem kell a már meglévő megoldásaikhoz igazítani a beszerzést, így könnyebben alkalmazkodhatnak a változó üzleti igényekhez.


A SUSE Enterprise Storage az iparágvezető technológiákat kínáló Ceph technológiára épül, amely a legnépszerűbb elosztott tárolási rendszer az OpenStack közösségben. A költséghatékony, rugalmas, rendkívül megbízható és jól méretezhető megoldás blokk-, objektum- és fájlalapú tárolóelérést is lehetővé tesz. Emellett képes önmagát automatikusan menedzselni és javítani: a merevlemez sérülése esetén automatikusan áthelyezi a szolgáltatásokat egy másik hardverre, zökkenőmentes működést biztosítva az elem cseréjéig.


A SUSE Enterprise Storage már elérhető önálló termékként és a SUSE OpenStack Cloud részeként is.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Elmaradnak a nemzetközi átlagtól automatizálás és AI terén a magyar cégek

A vállalatok többsége digitálisan még éretlen, ha a HR folyamatok automatizációjáról van szó – derült ki egy friss felmérésből. A munkavállalók azonban korántsem tartanak annyira az AI előretörésétől, mint gondolnánk: mindössze tíz százalékuk gondolja azt, hogy a mesterséges intelligencia ténylegesen veszélyeztetné az állását. A kutatás arra a kérdésre kereste a választ, hogy a technológia gyors ütemű változása mellett mire számíthatnak az álláskeresők, a munkavállalók és a munkaadók a közeljövőben. 

2024. május 6. 18:10

Növényvédelmi drónpilótaképzést indít a Széchenyi-egyetem, az ABZ Drone és a CloudIA

A Széchenyi István Egyetem, az ABZ Drone Kft. és a Cloud for Intelligent Airplace Zrt. (CloudIA) együttműködési megállapodást kötöttek, amelynek keretében növényvédelmi drónpilóta-képzést indítanak, először május végén. Az oktatás az Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Karon valósul meg, elérhetővé téve a legmagasabb szintű drónképzést a régió szakemberei számára.

2024. május 6. 11:50

Mitől lesz okos a jövő hálózata

A jövőben a megújuló energiaforrások arányát növelnék a legtöbben, 2030-ra pedig a digitalizáció és az energiaellátás zöldülése a legmarkánsabban megmutatkozó igény - derül ki az E.ON Hungária Csoport reprezentatív kutatásából. A vállalatcsoport felkészülve a jövő kihívásaira, az elkövetkező években 1 milliárd eurót tervez költeni áramhálózatának fejlesztésére Magyarországon és folyamatosan keresi és alkalmazza azokat a megújuló energia használatát segítő innovatív eszközöket, amelyek a hálózat stabilitását és rugalmasságát szolgálják.

2024. május 6. 10:26

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55