3,3 billió dollár bevételt produkált a mobiltechnológia

Czipperer Dia, 2015. január 20. 14:25

Egy friss jelentés szerint a mobilipar az elmúlt évben jelentős bevételt generált. A The Boston Consulting Group (BCG) adatai meglepőnek tűnő adatokról tanúskodnak.

A The Boston Consulting Group kiadta legfrissebb felmérését, melynek fókuszában a mobilipar áll. Az adatok alapján a mobiltechnológia nemcsak hogy erre jobban fejlődik, és behálózza életünket, jelentős pénzügyi mutatókkal is büszkélkedtek.

 

A tavalyi évben az adatok alapján a mobilipar 3,3 billió dollár bevételt ért el, és a BCG a 25 legértékesebb vállalatot is rangsorolta. A top három helyet az Alibabának, az Apple-nek és a China Mobile-nak sikerült megszereznie. Őket követi a Facebook, a Google és a Verizon a sorban.

 

A jelentésből továbbá az is kiderül, hogy a mobilipar számos állást is teremtett. Több mint 11 millió új állást generált, összesen 6 országban: Brazíliában, Kínában, Németországban, Indiában, Dél-Koreában és az Egyesült Államokban.

 

A BCG kutatása arra is rávilágított, mennyi pénzt fektettek 2009 és 2013 között az infrastruktúrába és a technológiába. Ez nagyjából 1,8 billió dollárra rúg. Azonban, akik érintettek ezen a területen, továbbra sem lazíthatnak, hiszen a jövőben további befektetésekre lesz szükség az 5G-re való átálláshoz is.

 

Forrás: Techspot.com

Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Még mindig óvatlan az online vásárló magyarok ötöde

A magyar lakosság majdnem háromnegyede rendszeresen vásárol és fizet interneten keresztül (69 százalék), és szinte mindenki (97 százalék) tudatában van az ezzel járó kockázatoknak. A megkérdezettek négyötöde legalább egy módszert alkalmaz is a biztonsága érdekében viszont ötből egy fő még mindig nem ellenőrzi a fizetési felületek hitelességét – derült ki az OTP Mobil friss felméréséből. 

2024. május 8. 14:16

GKID-Mastercard Digitális Kereskedelmi Körkép 2024/I

Továbbra sem látszik a fellendülés a belföldi e-kereskedelmi piacon. Ráadásul a jelenség nem magyar sajátosság, szinte minden régiós és EU-s piacot érint. Az okok között pedig elsősorban az elmúlt két év folyamatos vásárlóerő-csökkenése,  valamint a látványosan megerősödő kínai e-kereskedők térhódítása áll. Ebben a piaci környezetben az online vásárlókért folyó versenyben egyre nehezebb dolga van a hazai vállalkozásoknak – derül ki a GKID és a Mastercard közös, Digitális Kereskedelmi Körkép néven publikálásra kerülő riportjának legújabb, 2024-es kiadásából.

2024. május 8. 11:28

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Továbbra is Christian Klein az SAP első embere

2024. május 7. 13:17

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36