Kínai okostelefonnal beépített kémprogramot is kapunk

forrás: Prím Online, 2014. június 16. 12:54

Nemcsak a gyengébb minőség miatt kell vigyázni a kínai okostelefonokkal, a gyártók „üzletpolitikája” sem felel meg az európai irányelveknek – figyelmeztet a G Data. A Samsung Galaxy S4-re hasonlító, de annak töredékébe kerülő kínai Star N9500 készülék beépített kémprogrammal került a boltokba.

Ki ne szeretne hozzájutni egy nagy tudású okostelefonhoz a bolti ár töredékéért? Ezt kínálják a kínai gyártók készülékei, melyek fejlett tudásukhoz képest harmadannyiba kerülnek, mint a Samsung vagy a Sony vezető népszerű modelljei. A Star N9500 majdnem úgy néz ki, mint egy Samsung Galaxy S4, de 100 ezer forinttal olcsóbb. 12 megapixeles kamerával és négymagos processzorral szerelve rendkívül jó ajánlatnak tűnik mindössze 40 ezer forintért, ráadásul különösen keresetté teszi a modellt az, hogy egyszerre két SIM kártyát tud befogadni, így egy készülékben tudjuk egyesíteni a privát és a céges telefonjainkat.


Egy bökkenő azért van: az N9500 gyártója a Google Play áruház helyett egy kémprogramot telepített a készülékre, így a mobiltelefon minden vásárlásról adatokat küld egy kínai szerverre. A modellt Németországban és Franciaországban értékesítették a legnagyobb számban, de kapható az Amazonon és népszerű a magyar fórumozók körében is.


A G Data tájékoztatása szerint a kémprogram segítségével lehetséges a teljes körű visszaélés: a kínai cég lehallgathatja és rögzítheti a beszélgetéseket, felderítheti a készülék helyzetét, nyomon követheti a vásárlásokat, ellophatja a hitelkártyaszámokat, valamint a banki visszaigazoló SMS üzeneteket is. A kártékony alkalmazást a G Data víruslaboratóriumának specialistája, Christian Geschkat fedezte fel, aki egy speciális készülék segítségével analizálta a mobiltelefon által kibocsátott jeleket (képünkön). Ez az első eset, hogy fény derült arra, hogy egy gyártó fertőzött készülékeket szállít.

 

Biztonság ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Mennyire vannak biztonságban a jelszóval védett adataink?

Manapság egyre több és egyre nagyobb volumenűek az adatlopások, ráadásul az adatszivárgások egyre többe is kerülnek a szervezetek számára. A technológiai újításoknak köszönhetően a kibertámadások napról napra kifinomultabbak, és a legerősebb jelszót is feltörik. Ennek ellenére továbbra is ez a vállalatok által leggyakrabban használt biztonsági módszer világszerte.

2024. május 3. 09:54

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55

A csevegőprogramokat vizsgálta az NMHH

2024. április 2. 13:14